Podsumowanie cyklu turniejów Fair Play dla klas szkoły podstawowej

W grudniu zamknęliśmy cykl turniejów FairPlay dla szkoły podstawowej nr 1 w Mrągowie. W okresie od października do grudnia udało nam się przygotować cztery eventy. Pierwszym etapem każdego wydarzenia były gry integracyjne. Sześć stacji, na każdej z nich inne zadanie które drużyna musiała wykonać współpracując ze sobą.

Między innymi drużyny musiały uporać się z przerzuceniem koca na drugą stronę używając tylko stóp, stworzyć napis football3 z własnych ciał czy rozplątać się z węzła gordyckiego. Miło było przyglądać się jak dzieciaki się starały by jak najlepiej zaliczyć zadanie. Drugim etapem były rozgrywki w nasz football3.


Turnieje były przygotowane dla poszczególnych klas:


21.10.2017 Turniej klas VII - 30 uczestników
28.10.2017 Turniej dla klas VI - 50 uczestników
18.11.2017  Turniej dla klas V - 43 uczestników
02.12.2017 Turniej dla klas IV - 23 uczestników


Turnieje były rozgrywane systemem 3 grup. Z każdej grupy wychodziła jedna drużyna. Finały zostały rozegrane systemem `każdy z każdym` - do końca nie wiadomo kto zwycięży :).

Wszystkie klasy grały o puchar FairPlay, do domu puchar zabrała drużyna która na koniec rozgrywek zebrała najwięcej punktów. Poza pucharem każdy uczestnik otrzymał medal za uczestnictwo. Nikt nie wyszedł bez nagrody i uśmiechu na twarzy. 


Ogólnie udział wzięło aż 146 osób !! Uczestniczyły w nich zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Mieli okazję poznać się nawzajem i razem aktywnie spędzić sobotę ;). A co ważniejsze w szkole już nie będą sobie anonimowi, przy naszych grach i zabawach integracyjnych poprzedzających każdy turniej dobrze poznali swoje imiona.


Trzeba też wspomnieć o tym że turnieje były przygotowywane przez uczestników naszych zajęć foootball3:


Maja Matwiejczuk
Mateusz Masny
Kaja Brzozowska
Wiktoria Górski
Adrian Piwowarski
Igor Półtorak
Wiktor Pichler
Weronika Beperszcz
Szymon Dziergiewicz
Dawid Beperszcz
Nikola Wiatr
Daniel Górski
Krystian Wyrostek
Sebastian Bednarczyk
Oliwia Małkowska
Maciej Sekuła
Weronika Szczurko


Wszyscy wykazali się pełnym profesjonalizmem zarówno od strony technicznej (przygotowywania do turnieju) jak i od strony praktycznej (prowadzenie turnieju). Było to dla nich dobre doświadczenie i zarazem sprawdzian swoich umiejętności.

Uczestnictwo i pomoc przy organizacji skutkowało kolejnymi punktami w naszej grywalizacji.
Ich postępy możecie obserwować na naszym facebookowym MSISie.

25394233_10214854927476653_386571927_n.jpg