Futbol Zmienia

2018

W dniach 14-17 Czerwca grupa młodzieży z Mrągowa w składzie Artur Choma (Lider delegacji) Roksana Bubrowska (young lider)Weronika Beperszcz, Wiktoria Górska ,Kaja Brzozowska, Patryk Szarejko , Patryk Krusiński oraz Krystian Wyrostek reprezentowała Polskę na prestiżowej imprezie Poldi`s Eleven w której brało udział jedenaście delegacji z całej europy. Wydarzenie to było sponsorowane przez fundacje Łukasza Podolskiego oraz odbywało się w jednym z piękniejszych Niemieckich miast Köln.

Celem wydarzenia była nie tylko sama wygrana turnieju. Głownym założeniem organizatorów było to by zintegrować młodzież europejską (i nie tylko) przy okazji rozgrywania meczy w piłkę uliczną.

Nie było Polski ,Hiszpani czy tez Niemiec. Na czas wydarzenia składy druzyn zostały wymieszane. Nasza młodzież miała szanse stworzyć team z rówieśnikam z różnych zakątków europy czy świata.

Poza samym turniejem uczestnicy wspólnie brali udział w wielu dobrze zorganizowanych workshopach, grach czy zabawach w których mieli okazje poznać się lepiej i wymieniać poglądami.

Sam Łukasz Podolski niestety nie mógł zjawić się na evencie ,gdyż był w tym czasie wspólnie ze swoja drużyna na zgrupowaniu w Japoni. Lecz po mimo braku czasu wszyscy mieliśmy okazje porozmawiać z nim przez kamerkę internetową. (Łukasz nie zapomniał polskiego i dalej świetnie nim operuje)

Co do samego turnieju to mamy czym się pochwalic !!

Skład w którym była Wiktoria Górska i Patryk Krusiński wygrał całyturniej ,a głowna nagrode czyli puchar Łukasza Podolskiego przywieźliśmy ze sobą do Mrągowa !

Za rok na pewno stawimy się tam ponownie. 


2017

Streetfootbalworld we współpracy z organizacja Rheinflanke zaprosiło nas w dniach 14 -18 września do Kolonii.

Odbył sie tam Football3 Festival17.

Celem festiwalu była międzykulturowa wymiana młodych Europejczyków.

Głównym tematem imprezy był turniej football3. Wykorzystuje on potencjał piłki nożnej do przekazywania wartości, takich jak fair play i tolerancja.
100 młodych ludzi z dziesięciu krajów odwiedziło niemcy, aby grać w piłkę nożną i uczyć się dzięki niej wartości społecznych. Oprócz samego turnieju odbył się również kolorowy festiwal plastyczny ,warsztaty przeróżnych odmian sportów takich jak np.friesbee. Mieliśmy okazje spróbować  międzynarodowych potraw i wiele więcej.

W Kolonii Mrągowo i Młodzieżowe stowarzyszenie inicjatyw sportowych reprezentowała młodzież w składzie; Nikola Wiatr, Maja Matwiejczuk, Weronika Beperszcz ,Daniel Górski, Dominik Pichler.

W roli opiekunów grupy pojechali Magdalena Moroz oraz Artur Choma.

Całe wydarzenie było finansowane dzięki środkom z programu Erasmus+ Sport. 

2016

W roku 2016 uczestniczyliśmy w StreetFootballWorld Festival16. Było to dla nas wielkie wyróżnienie a zarazem przyjemność reprezentować Polskę i Mrągowo. To nie był zwykły turniej, w którym każda drużyna reprezentowała swój kraj. To był turniej w którym tworzyliśmy drużyny międzynarodowe. Kacper Tomaszewski, Karen Manukyan, Julka Zybajło i Letycja Brzozowska tworzyli zespół z zawodnikami z Zambii (z organizacji Bauleni United Sports Academy), z Indonezji (Uni Papua Football Community), z Kolumbii (Futbol con Corazon), z Anglii (Sport4Life), z Niemiec (Deusche Soccer Liga). Kilka dni spędzone wśród kilkuset ludzi, z kilkudziesięciu państw całego świata. Futbol to coś więcej niż gra!!  
Film: StreetFootballWorld

2015

.Latem 2015 roku dzięki zaproszeniu organizacji Brandenburgische SportJugend z Niemiec wzięliśmy udział w europejskim turnieju - European Soccer Championship 2015. Nasze stowarzyszenie reprezentowali: Karolina Markiewicz, Paulina Szablińska, Paula Krajewska, Darek Banach, Bartek Sydor, Mateusz Masny, Natalia Wrzosek, Beata Mierkowska i Arek Mierkowski. 

2013

W dniach 6-7.06.2013 z okazji partnerstwa miasta Mrągowo z miastem Grunberg dla młodzieży uczestniczącej w obchodach tego święta zorganizowaliśmy turniej Futbol Zmienia – podczas turnieju była obecna młodzież z Mrągowa, Grunberg jak również z Zielenogradska, miasta, które również jest parterem naszego miasta. W tym dniu nasze stowarzyszenie reprezentowała bardzo mocna grupa, która składała się z młodych mrągowian: Magdaleny Moroz, Michała Haczykowskiego, Lidki Moroz, Konrada Piankowskiego, Patrycji Konopki, Szymona Gajo, Marcina Aleksandrowicza, Bartka Sienkiewicza, Paulinay Szablińskiej, Kacpra Naumowicza, Huberta Jaskólskiego, Mateusza Dudka, Justyny Bogusz, Patryka Bochno, Magdaleny Pabiańczyk, Darka Banacha, Michała Giersa, Karoliny Górskiej, Alicji Bruzdy, Patrycji Wyzgi, Aleksandry Szczerba, Pauliny Łangowskiej, Magdaleny Piankowskiej, Kingi Żarnoch, Mateusza Masnego, Katarzyny Kaliszuk, Beata Żukowska (Mierkowskiej) i Arka Mierkowskiego.


W sobotę 24.08 na terenie mrągowskiej Eko Mariny wolontariusze z naszego stowarzyszenia wspomagali organizację turnieju FAIR PLAY oraz Festynu Przedszkolaków. Oba wydarzenia miały miejsce podczas finału regat – 7 Cudów Mazur. W imprezie wzięli udział: Klaudia Gąsior, Paula Krajewska, Paulina Łangowska, Magda Piankowska, Klaudia Parciak, Karolina Górska, Katarzyna Kaliszuk, Dominika Paula Brodzik, Patrycja Konopka, Patrycja Wyzga, Artur Choma, Michał Giers, Szymon Gajo, Bartek Sydor, Mateusz Masny, Kamil Mirosz, Bartek Sienkiewicz, Michał Nosek, Kamil Bochno, Marcin Aleksandrowicz, Natalia Koptas (Wrzosek), Beata Żukowska (Mierkowska) i Arek Mierkowski. 


Na zaproszenie Brandenburgische Sportjugend wolontariusze sportowi MSIS uczestniczyli w międzynarodowym turnieju piłki nożnej ulicznej z okazji Dnia Zjednoczenia Niemiec, który odbył się przed budynkiem holenderskiego parlamentu. Turniej otworzyli przedstawiciele władz miasta Hagi oraz landu Brandenburgii, a wzięli w nim udział przedstawiciele Niemiec, Holandii i Polski :). Nas reprezentowali: Dominika Paula Brodzik, Klaudia Gąsior, Bartłomiej Sydor, Kacper Naumowicz i Natalia Koptas (Wrzosek). 

2012

W ramach projektu pt. 1.2 Sport Zmienia, finansowanego przez program Młodzież w działaniu, zrealizowaliśmy cykl turniejów w piłkę nożną uliczną – Futbol Zmienia. Inicjatywą ta była skierowana do wszystkich mieszkańców Mrągowa. Turnieje eliminacyjne miały swój kulminacyjny moment podczas imprezy Street Event, która odbyła się w dniu 18 sierpnia 2012. Za całe przedsięwzięcie odpowiedzialna była młodzież z naszego stowarzyszenia, a mianowicie: Magda Moroz, Lidka Moroz, Klaudia Gąsior, Zuza Nurczyk, Michał Giers, Artur Choma. 


MSIS reprezentowało Mrągowo i Polskę podczas międzynarodowego turnieju piłki ulicznej, który odbył się w dniach 28.08-02.09. 2012 we Wrocławiu. Eurocamp 2012 to coś więcej niż zwykły turniej. To święto czystej gry, poszanowania zasad fair play, a celem jest zbliżenie młodych ludzi z różnych środowisk i krajów. Lidia Moroz, Krzysiek Durka, Adaś Prusaczyk, Klaudia Gąsior to osoby, które uczestniczyły w całym przedsięwzięciu, ich liderem był Artur Choma. Dodatkowo organizatorzy wybrali 32 młodych liderów z czołowych europejskich organizacji pozarządowych w zakresie rozwoju poprzez piłkę nożną. Zorganizowali w Stutgarcie spotkanie przygotowawcze, w którym uczestniczyli przedstawiciele MSIS: Beata Żukowska (Mierkowska),Magda Moroz, Michał Giers, do grupy w późniejszym etapie dołączył Michał Nosek. Organizatorami Eurocampu byli: StreetFootballWorld, Volunteers for Sport, UEFA, Komisja Unii Europejskiej. Film: StreetFootballWorld

2011


Rok 2011 był bardzo intensywny w działania związane z piłką nożną uliczną, a rozpoczęliśmy je uczestnictwem w 3 Europejskim Festiwalu Piłki Nożnej Ulicznej w Belgradzie. W wydarzeniu wzięło udział ok 200 młodych ludzi wraz ze swoimi liderami. Te sportowe wydarzenie miało na celu zjednoczenie młodych ludzi z krajów bałkańskich wraz z innymi młodymi ludźmi z całej Europy. Organizatorem festiwalu była organizacja z Niemiec SteetFootballWorld przy wsparciu finansowym UEFA. Nasz kraj reprezentowali: Magdalena Moroz, Angelika Marszałek, Marta Kamińska, Roksana Bubrowska, Artur Choma, Michał Giers, Szymon Gajo i Kamil Mirosz. Liderem delegacji był Arek Mierkowski, Bartek Koziatek był trenerem ddelegacji, a Beata Żukowska reprezentowała grupę young leaderów, którzy byli także mediatorami w trakcie meczów rozgrywanych w czasie festiwalu. Nasz zespół wygrał podczas festiwalu najważniejsze trofeum – Trofeum FAIR PLAY.  


Turniej piłki nożnej ulicznej w 2011 roku zorganizowaliśmy także w naszym mieście i nawet był to turniej o charakterze międzynarodowym. Wydarzenie odbyło się na terenie miasteczka Mrongoville, a wzięła w nim udział młodzież reprezentująca: Finlandię, Maltę, Niemcy i Włochy oraz Polskę, która uczestniczyła także w wymianie młodzieżowej. Honorowy patronat nad turniejem objął Polski Związek Piłki Nożnej. Gospodarzem turnieju była Pani Otolia Siemieniec - Burmistrz Mrągowa. Na otwarciu byli obecni również: Pan Zbigniew Włodkowski - Minister MEN, Pan Julian Osiecki - Przewodniczący Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Unii Europejskiej – programu Młodzież w działaniu.  .


W dniach 30.09 - 06.10 młodzież ze stowarzyszenia MSIS z Mrągowa, w składzie: Magdalena Moroz , Lidia Moroz , Natalia Kostyrska , Maciej Olender, Paula Rogowska , Kamil Mirosz , Michał Giers, Artur Choma i Beata Żukowska, uczestniczyła wraz z grupą z Niemiec, Austrii i Chorwacji w świętowaniu dnia zjednoczenia Niemiec. Podczas wydarzenia nasza młodzież uczestniczyła również w turnieju celebrującym dzień zjednoczenia Niemiec. Wielkie otwarcie z udziałem znanych chorwackich polityków zaparło dech w piersiach wszystkich uczestników. Turniej przebiegł w bardzo miłej atmosferze, wszyscy grali z zachowaniem zasad Fair Play i widać było otaczające wszystkich przyjazne nastawienie. Na koniec zostały rozdane nagrody dla najlepszych drużyn oraz dla drużyny, która grała najbardziej uczciwie i przyjaźnie - czyli nagroda Fair Play. 

2009

W maju 2009 wzięliśmy udział pierwszy raz w międzynarodowym Festiwalu Piłki Nożnej Ulicznej w Focy (Bośnia i Hercegowina). Młodzi ludzie z Mrągowa reprezentowali swój kraj na sportowym wydarzeniu w którym wzięło udział aż 200 innym młodych ludzi z 15 krajów, w skład naszego zespołu wchodzili: Natalia Kostyrska, Karolina Stachelek, Paula Rogowska, Dagmara Kozłowska, Mariusz Narel, Rafał Rolczyński, Hubert Wiórko a liderem naszej delegacji był Arek Mierkowski. Organizatorem wydarzenia była organizacja StreetFootballWorld przy wsparciu finansowym UEFA i Komisji Europejskiej. 

Copyright © 2017 MSIS Młodzieżowe Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych
Strona dofinansowana ze środków programu Erasmus+